Odtwarzanie izolacji przeciwwilgociowej

kategoria: — site admin

Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa o sposobie ratowania budynków i budowli przed wilgocią i jej skutkami, którego szczegóły przedstawiamy w niniejszej informacji.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynku i osób na co dzień mających problemy z zawilgoceniem nieruchomości, chcemy Państwa zainteresować usługą polegającą na: osuszeniu ceramiki budowlanej (murów) z jednoczesnym odtworzeniem wymaganych izolacji przeciwwilgociowych .

Metoda polega na nasycaniu ściany związkami krzemoorganicznymi z udziałem mikrosilikonów, pochłaniającymi wilgoć w procesie odtwarzania izolacji oraz na redukcji groźnych soli zmagazynowanych przez lata w ceramice.

Główne problemy, które likwidujemy to:

1. Zawilgocenie ścian spowodowane korozją lub brakiem izolacji poziomej i pionowej przeciwwilgociowej.

(brak prawidłowego funkcjonowania ścian, zaduch, stęchlizna, rozwarstwianie się cegieł, rozsadzanie ich na skutek krystalizacji soli w ceramice)

2. Z powodu zawilgocenia stan konstrukcji budynku podlega stałemu pogorszeniu w związku z korozją fundamentów i ścian. Ponadto krystalizujące sole rozsadzają konstrukcje (fundamenty o znacznej wilgotności o konsystencji papki, cegły prawie całkowicie zdezintegrowane, ściany j/w)

3. Zagrzybienie w stopniu powodującym zagrożenie zdrowia ludzi przebywających w obiekcie.

(W związku z poważnym zawilgoceniem powstają dogodne warunki dla powstawania życia biologicznego w i na ceramice, powoduje to skutki kruszenia ceramiki, jak i może powodować takie objawy dla zdrowia ludzi: zmęczenie, łzawienie, alergie, astmy, a w skrajnych przypadkach i nowotwory)

4. W związku z zawilgoceniem ściany w okresie zimowym przemarzają, co w dodatkowy sposób przyczynia się do przyśpieszonej degradacji konstrukcji budynku.

(Woda zawarta w ścianach w procesie zamarzania zwiększa swoją objętość i rozsadza ściany)

5. Jakiekolwiek próby utrzymania estetyki nie odnoszą skutku.

(Wilgoć powoduje odspajanie tynków, łuszczenie i kruszenie farb.)